Jak se stát redaktorem

 

dontpanic

Ahoj,
jsme rádi, že to chceš zkusit! Nemusíš mít strach, není to tak strašné jak si představuješ 🙂

Pravidla slušného chování

Nejprve bych tě poprosil aby si vždy při práci v redakčním systému dodržoval pár těchto pravidel. Zajistíš tím méně práce administrátorům a snížíš tím potencionální riziko, že tvé neodborné zásahy zhroutí celý web (kdo to má dávat dohromady že?) 🙂 :

 1. vkládám pouze příspěvky, ostatní povolené akce mě nezajímají a nevšímám si jich
 2. při vytváření příspěvků nepoužívám vulgární, rasistické, apod výrazy
 3. články mají hlavu a patu
 4. pokud se jedná o kopii již psaného textu, zajistím si autorizaci od autora, kterou přepošlu administrátorům webu nejpozději ve stejný okamžik jako si nechám schválit příspěvek.
 5. importované obrázky nebudou odporovat autorským právům (šíření díla třetí strany bez povolení)
 6. moje příspěvky nepoškozují dobré jméno HCCZ o.s.
 7. pokud vkládám do textu obrázky, tak zvažuji jejich počet (střídmě) a velikost (nahrávám do rozlišení 800×600 / 600×800)
 8. Nešťourám v redakčním systému jak co obejít
 9. Příspěvek se snažím přiřadit do správné rubriky
 10. Uživatelský profil, zejména mail a ostatní kontakty aktualizuji tak, abych byl dostupný pro případné dotazy administrátorům
 11. Avatar nebude obsahovat hanlivé obrázky
 12. Nevím si s něčím poradit? Raději kontaktuji administrátory než to budu zkoušet obejít 😉
 13. Jsem smířen s tím, že můj příspěvek administrátoři mohou jakkoli modifikovat, jeho vydání oddálit, případně odmítnout zveřejnit (smazat, či vrátit k předělání).

Jak na to?

Pokud nemáš problém s pravidly a chceš si to zkusit, tak se ozvi administrátorům webu a po dodatečné autorizaci ti obratem přidělíme práva vytvářet příspěvky:

 1. aktualizuj si svůj profil (jméno, kontakty, email, členské číslo HCCZ a avatar (fotka))
 2. dej vědět administrátorům, že máš zájem o zkušení lhůtu redaktora webu HCCZ (kontaktní formulář, mail na [email protected])
 3. O přidělení práv tě budeme obratem informovat

A nyní do díla

 1. po přihlášení do webu hccz.cz se nahoře zobrazí lišta . Zde je důležité tlačítko „Akce“Lišta hccz
 2. Kliknutím na toto tlačítko se zobrazí menu. Klikni na Vytvořit příspěvek. Ostatní nech ležet a neřeš 🙂
  Menu akce
 3. Kliknutím budeš přesměrován na samotné editační okno pro vytvoření nového příspěvku (pro návrat klikni nahoře na menu „Hyundai Club CZ – Zobrazit web“).
 4. Nejprve zadej název příspěvku. Měl by být jasný a stručný
  nadpis
 5. Trvalý odkaz není třeba měnit, vytváří se automaticky. Pouze pokud je název dlouhý, lze jej změnit kliknutím na tlačítko „Upravit“
 6. Samotné okno pro vytváření textu je hodně podobné Wordu. Pokud nemáte zkušenost s HTML kódem tak vždy mějte přepnuto na „Editor“ vpravo nahoře. Pokud kurzor myši přemístíte nad konkrétní tlačítko, zobrazí se jeho název – používejte pouze ty, které jsou pro vás potřebné (obecně formáty textu). Editor není tak dokonalý jak v offine editoru, ale pro většinu funkcí plně dostačuje. Editační okno lze zvětšovat a zmenšovat kliknutím na jeho pravý dolní roh a pohybem myši…
  6
 7. Tlačítko „Mediální soubory“. Pomocí tohoto tlačítka je možné importovat do redakčního systému obrázky. Soubor je možné vložit do textu i jak linkováním vzdáleného obrázku, tak jeho importem na náš web. Dodržujte max rozměry 800×600 / 600×800 px . Nepoužívejte hanlivé názvy souborů obrázků (je to vidět 😉 )
 8. Sekce „Formát“ – ponechejte nastaveno na „Normální“
 9. Sekce „Štítky“ – nevyužíváme, ponechejte nevyplněné.
 10. Sekce „Náhledový obrázek“ – redakční systém generuje náhledové obrázky jednotlivých příspěvků automaticky. Nemněte toto nastavení.
 11. Sekce „Member access“ – bohužel není lokalizovaná. Ponechte na „Honor…“ v případě, že váš příspěvek má být veřejný. Přepnutím na „Make this post visible only to members“ se stává příspěvek viditelný pouze přihlášeným uživatelům HCCZ (členové HCCZ o.s.)
 12. Sekce „Rubriky“. Po napsání příspěvku je třeba zvolit rubriku do které samotný příspěvek patří. Vyberte pouze jednu – správnou – rubriku jejím zakliknutím.5
 13. Sekce „Publikovat“ slouží k finálním publikaci příspěvku. Tlačítkem „Uložit koncept“ dojde k uložení rozpracovaného článku – kdykoli později se k němu můžete vrátit (menu Příspěvky – Přehled příspěvků). Tlačítko Náhled zobrazí aktuální příspěvek v náhledu na šabloně webu HCCZ. Modré tlačítko „Odeslat ke schválení“ odešle finální verzi příspěvku ke schválení administrátorům webu!

A tím je hotovo! Není to tak těžké co?

V případě jakýchkoli dotazů se obrať na administrátory, rádi ti pomůžeme! 🙂

Napsat komentář