Zello, digitální alternativa k CB

Zello, digitální alternativa k „síbíčku“, PMR a jiným vysílačkám. 

zello-logo540Před více než deseti lety jsem byl vášnivým uživatelem CB vysílačky. Mezi uživateli se vytvořila dobrá komunita lidí, časem jsme se začali i osobně setkávat. Po přestěhování do ČR jsem si samozřejmě vysílačku přenesl, ale nemožnost nainstalovat velkou anténu na střechu způsobila, že jsem postupně na vysílačku zanevřel. Mobilní anténu do auta jsem také neměl pořádnou a tak jsem od toho úplně upustil. Před cca třemi lety jsem objevil program Loudtalks (dnes již Zello) a byl jsem nadšený, má to všechny dobré vlastnosti vysílačky zkombinované s výhodami, které nabízí internet. V té době jsem však „československy“ mluvících uživatelů téměř nenašel. Dnes už jsou jich desítky, možná i stovky. Následující text přiblíží, co to Zello vůbec je a co přináší. Pokud se chcete dozvědět více, přihlaste se na Zello a vyhledejte například kanál hccz a zeptejte se přímo!

Co to je?

Zello je program, který umožňuje jednoduchou a rychlou (nejen) skupinovou komunikaci. Verze Zella existuje pro majitele Androidu, iPhone ( iOS ), BlackBerry ale i PC s Windows.

    

Push – to – talk (PTT ):

Způsob komunikace probíhá prostřednictvím tzv. klíčování . To znamená , že uživatel musí stisknout kľúčovadlo (PTT tlačítko ) , aby program začal vysílat jeho hlas . V konečném důsledku tedy jeden mluví a potenciálně více poslouchají.

Kanály:

Zello umožňuje vytváření kanálů (analogie k frekvencím vysílaček). Pro klub byl vytvořen kanál hccz, zamýšlený pro komunikaci během srazů, ale časem si snad najde uživatele i pro každodenní povídání .

Výhody:

+ Nízký datový tok ( funguje většinou i po přečerpání FUP )
+ Skupinová komunikace – zatím jen anglické rozhraní
 + Zdarma ( je zapotřebí připojení vašeho zařízení k internetu nebo wi-fi )
+ Intuitivní ovládání
+ Oproti radiostanici netřeba velkou anténu, neomezený dosah
+ Historie zmeškaných zpráv.
+ už i české a slovenské rozhraní pro Android klienta

Nevýhody:

– je třeba si zvyknout na klíčování

Odkazy:

http://www.zello.com (Domovská stránka aplikace)
http://bit.ly/yzGaqj ( Windows )
http://bit.ly/1eqF4bW ( Android )
http://bit.ly/Uj6mbq ( iPhone )
http://zello.com/bb/ ( BlackBerry )

Stránku připravil Jozef krchňavý (xkrchnav), obrázky: Zello.com, Google

Napsat komentář