Soutěže – Hyundaisraz Morava 2015

2013_souteze

Letošní setkání bude opět plné soutěží! I tentokrát chystáme na sobotní den soutěžení v týmovém duchu – je tedy třeba si připravit soutěžní posádky o dvou členech (hodí se i na páteční orientační jízdu). Co se týká výsledného vyhodnocení, tak opět oddělíme páteční a sobotní klání, tak aby celkového vítězství mohli dosáhnout i týmy, které nestihnou přijet již v pátek. V sobotu v večer dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků jednotlivých soutěží a nejúspěšnější týmy získají hodnotné ceny, které připravujeme ve spolupráci s partnery setkání.

Následující seznam soutěží se může ještě drobně lišit:

Orientační jízda (pátek)

Hlavním úkolem posádek bude projet úsek, který bude vyznačen v itineráři tak, aby byly dodrženy veškeré ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích  a doba příjezdu do cíle odpovídala údaji, který obdržíte na startu orientační jízdy v kempu. Po cestě bude na posádky čekat také úsek, kde vám bude změřena rychlost radarem, a za každé překročení rychlosti nad povolený limit vám budou přičteny trestné body. Trestné body lze rovněž nasbírat předčasným příjezdem do cíle (1 minuta = 1 bod) nebo rozlepením obálky s nápovědou (50 bodů). Délka orientační jízdy bude cca 25 km a její trasa vám bude předána v pátek před startem. Doporučujeme složit týmy minimálně ze dvou osob – řidič a navigátor!

Hlavní sobotní soutěžní klání

Jízda zručnosti

Hlavním úkolem posádek, které se zúčastní jízdy zručnosti, bude projet již tradičně POSLEPU trať vyznačenou kužely způsobem, jakým je uvedeno  na obrázku. Cílem řidiče vozidla je projet trať v nejkratším možném času pouze na základě pokynů navigátora. Za každý kužel, který posádka posune nebo na něho dokonce najede, se k výslednému času připočtou trestné body. Pro jednotlivé soutěžní týmy bude připraven automobil, tak aby podmínky byly pro všechny posádky stejné.

nákres jízdy zručnostiPo kliknutí na miniaturu obrázku se plánek zobrazí ve skutečné velikosti

Zachraň auto z „hořící“ garáže!

První člen posádky bude muset s nasazenými zatemněnými brýlemi pomocí hlasové navigace přijít ke dveřím řidiče a usednout za volant. Druhý člen posádky se postaví k zadní části vozu a tento musí následně odtlačit přesně do vzdálenosti 150 cm, kterou musí odhadnout  první člen posádky sedící za volantem tak, že po ujetí 150 cm zabrzdí vozidlo pomocí ruční brzdy. Za každý cm, který bude chybět, či naopak přebývat, obdrží posádka trestné body.

Žlutý anděl

Úkolem soutěžící dvojice je odtažení porouchaného vozu do servisu a to tak, že jeden z dvojice je tažné vozidlo a druhý tažené. Po vyběhnutí ze startovní čáry si tažené vozidlo navlékne opasek s výstražným trojúhelníkem, protože tažené vozidlo musí být tímto trojúhelníkem při vlečení vybaveno a tažné vozidlo nasadí na hlavu tzv. čelovku, protože jak je známo, vozidla musí mít za jízdy rozsvícená světla 🙂 Pak si oba obléknou výstražné vesty a následně pomocí lana vytvoří soupravu, která musí v co nejkratším časovém úseku zvládnout danou trať tak, aby bylo přiměřeně nataženo, jako při vlečení skutečného vozidla.

Z Nošovic do Ulsanu

Úkolem posádky bude pomocí skoků v pytli doručit zprávu o zahájení výroby nového modelu do centrály automobilky, kde ji druhý člen převezme, vymění za „povolení k zahájení výroby“ a stejným způsobem ji doručí zpět do Nošovic. Trasa bude vyznačena cedulemi s fotografiemi výrobních závodů v Nošovicích a Ulsanu.

Vědomostní kvíz „Jak znáš svět Hyundai?“

Úkolem jednotlivých posádek je správně odpovědět na otázky týkající historie i současnosti společnosti Hyundai Motor Company a jejich produktů.

Prodej mi Hyundai!

Soutěžící posádka bude mít tři minuty na to, aby přesvědčil patrona stanoviště ke koupi některého z modelů automobilky Hyundai dle náhodně vylosovaného prezentačního katalogu. Patrony stanoviště budou tvořit prodejci autorizovaného dealera.

Hod motopneu na cíl

Úkolem je hodit pneumatikou na cíl tvořený kolíkem zapíchnutým v zemi.

Další soutěže a kategorie, které budou vyhlašovány nezávisle na hlavní soutěži:

Kategorie „Nakresli Hyundai“ – dětská soutěž v malování
Kategorie „Jízda zručnosti na koloběžce“ – dětská soutěž
Kategorie „Najdi pět rozdílů“ – dětská soutěž

Kategorie „Nejvzdálenější účastník setkání“
Kategorie „Nejbližší účastník setkání“
Kategorie „Nejlepší maska sobotního maškarního večera“
(podrobnosti budou zveřejněny v průběhu března 2014)

Napsat komentář