Soutěže – Stříbrný rybník 2014

2013_souteze

I letošní setkání bude plné soutěží! Tentokrát chystáme na sobotní den soutěžení v týmovém duchu – je tedy třeba si připravit soutěžní posádky o dvou členech (hodí se i na páteční orientační jízdu). Co se týká výsledného vyhodnocení, tak oddělíme páteční a sobotní klání, tak aby celkového vítězství mohli dosáhnout i týmy, které nestihnou přijet již v pátek. V sobotu v podvečer dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků jednotlivých soutěží a nejúspěšnější týmy získají hodnotné ceny, které připravujeme ve spolupráci s partnery setkání.

Následující seznam soutěží se může ještě drobně lišit:

Orientační jízda (pátek)

Hlavním úkolem posádek bude projet úsek, který bude vyznačen v itineráři tak, aby byly dodrženy veškeré ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích  a doba příjezdu do cíle odpovídala údaji, který obdržíte na startu orientační jízdy v kempu. Po cestě bude na posádky čekat také úsek, kde vám bude změřena rychlost radarem, a za každé překročení rychlosti nad povolený limit vám budou přičteny trestné body. Trestné body lze rovněž nasbírat předčasným příjezdem do cíle (1 minuta = 1 bod) nebo rozlepením obálky s nápovědou (50 bodů). Délka orientační jízdy bude cca 30 km a její trasa vám bude předána v pátek před startem. Doporučujeme složit týmy minimálně ze dvou osob – řidič a navigátor!

Hlavní sobotní soutěžní klání

Jízda zručnosti

Hlavním úkolem posádek, které se zúčastní jízdy zručnosti, bude projet POSLEPU trať vyznačenou kužely způsobem, jakým je uvedeno  na obrázku. Cílem řidiče vozidla je projet trať v nejkratším možném času pouze na základě pokynů navigátora. Za každý kužel, který posádka posune nebo na něho dokonce najede, se k výslednému času připočtou trestné body. Pro jednotlivé soutěžní týmy bude připraven automobil, tak aby podmínky byly pro všechny posádky stejné.

nákres jízdy zručnostiPo kliknutí na miniaturu obrázku se plánek zobrazí ve skutečné velikosti

Tahání auta na laně 

Předem připravené osobní auto musí být, pomocí připraveného lana, přetaženo na určité místo. Cílem je přesunutí vozidla co nejrychleji.

Střelba ze vzduchové pistole na cíl 

Cílem je týmová střelba na předem připravené terče.

Jízda šlapadlem po vytyčené trase

Cílem je projet na připraveném šlapadle předem vytyčenou trať za co nejkratší dobu.

Velké puzzle

Složení předem připraveného puzzle do správného tvaru v nejkratším možné čase.

RC model jízda

Projetí vytyčené trasy pomocí připraveného RC modelu za co nejkratší čas. Za vyjetí z trasy či nabourání dostává tým trestné body.

Výměna pneu na čas

Týmová výměna pneu u předem připraveného auta na čas.  Za chybný  či nebezpečný postup  dostává tým trestné body.

Další soutěže a kategorie, které budou vyhlašovány nezávisle na hlavní soutěži:

Kategorie „Můj svět a Hyundai“ – dětská soutěž v malování
Kategorie „Nejvzdálenější účastník setkání“

Kategorie „Nejbližší účastník setkání“
Kategorie „Nejlepší maska sobotního maškarního večera“
(podrobnosti budou zveřejněny v průběhu března 2014)

Napsat komentář