Oficiální tým Hyundai Lenner Sport

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oficiální tým Hyundai Lenner Sport

Díky pozvání od společnosti Lenner Motors s.r.o. jsme dnes byli přítomni na tiskové konferenci k příležitosti představení oficiální týmu Hyundai Lenner Sport, který vznikl pod záštitou společnosti Hyundai Motor Czech.

i20R5 Hyundai Lenner Sport

Tento sportovní tým bude reprezentovat značku Hyundai s nejnovější specifikací speciálu Hyundai i20R5. Tento speciál již mohl být viděn na pražském Rallyesprintu. Oficiální první ostrý závod, kde se představí kompletní posádka (Ondřej Bisaha, Petr Těšínský), bude Barum Czech Rally Zlín.

i20R5 je postaven na základě standartní i20 (vyráběné v Tureckém závodě, Izmiz), kompletní přestavba na R5 verzi probíhá v Německém Alzenau. i20R5 je poháněna turbo motorem o objemu 1.6 litru s výkonem 298k a točivým momentem 450Nm (váha 1230kq, posádka min 160kg) – slušná raketa 🙂

Na tiskové konferenci, pořádané v sídle Hyundai Motor Czech, byl přítomen (kromě vedení HMC – GŘ Martin Saintz a Presiden Yongjin Alex Kim a zástupců společnosti Lenner Motors), také zástupce Nošovického výrobního závodu. Dle jeho slov se velmi těší na úzkou spolupráci s týmem za účelem získání dat a jejich následném využití ve sportovní divizi N (díky enornímu úspěchu i30N na trhu tento rok Nošovice ztrojnásobili produkci „eNkových“ variant i30!).

Za tým HyundaiClub CZ přejeme novému týmu hodně úspěchů a těšíme se na případnou budoucí možnost se s vozem a posádkou potkat! 😉

i20R5 Hyundai Lenner Sport