Ostrov 2018 ozvěny

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ostrov 2018 ozvěny

Děkujeme všem, kteří přijeli si užít společný červnový víkend. Letos nás nebylo málo a konečný počet se zastavil na 86 návštěvnících. Limitem se letos stala kapacita kempu, kterou proto plánujeme pro příští rok ještě o něco víc nafouknout. Také nám téměř vyšlo počasí, byť nás sobotní večerní potoky vody opět donutily k zamyšlení nad navýšením kapacit pro „mokrou“ variantu srazu (letos to tak tak vyšlo).  Věříme, že i program byl příjemný – měli jsme cíl Vás do ničeho netlačit, tak aby si každý užil společný víkend dle vlastních představ.

K dispozici Vám byly testovací automobily, zapůjčené společností Hyundai Motor Czech, velká zásoba RC modelů (byť postupem času umírali na různé mechanické závady) s možností je prohánět na luxusních překážkách. Někteří z vás využili i připravenou střelbu z airsoft zbraní. Středobodem setkání byla ochutnávka orientační jízdy, která Vás měla především protáhnout přes nejzajímavější místa v okolí – letos to rozhodně stálo za to (i cesta je cíl). Díky počasí byly i úspěšné návštěvy nedalekých Koněpruských jeskyní (pro ty s cílem trochu v těch tropických teplotách vychladnout) či Solvayovy lomy s probíhající akcí “Rotující setrvačníky”. Až do sobotního večera panovaly tropické teploty a proto bylo velmi příjemné vědět, že na hranici kempu protéká Berounka, která měla ideální teplotu ke koupání.

Jelikož nám doslova na poslední chvíli vypadl náš dvorní fotograf, ujal se této nevděčné role Yurii, jeho fotogalerii najdete na klubovém Rajčeti : https://hyundaiclub.rajce.idnes.cz/XIII._Hyundaisraz_-_Zadni_Treban_2018/

Jak jistě víte, na červnových srazech se pravidelně koná i valná hromada klubu, tentokrát (jako každé dva roky) i s volbou nového předsednictva klubu. Na další období členové klubu zvolily tyto kandidáty: Roman Baran (předseda) ; Zuzka Hiršálová (místopředsedkyně) ; Michaela Plevová (místopředsedkyně) ; Jirka Dejmek (místopředseda) ; Pavel Ryba (místopředseda). Všichni členové předsednictva jsou vám k dispozici jak na [email protected] , tak na mailu [email protected] . Najdete nás samozřejmě i na FB skupině 🙂

Všechna klubová setkání se soustavně snažíme vylepšovat a přizpůsobovat na základě Vašich připomínek a komentářů. I tentokrát jsme všem poslali dotazník s možností se vyjádřit jak se jim sraz líbil a co by případně udělali jinak. Moc děkujeme za každou jednu odpověď – výsledky najdete níže tohoto příspěvku. Letos se sešlo několik komentářů, které se i třeba vám honí v hlavě, tak jsme si dovolili je anonymizovat a takto veřejně na ně odpovědět:

Komentář: „Orientační jízda byla špatně vedena – jízdy neustále po přejezdech, nedostatečné waypointy – chyběli kartičky pro německé účastníky OJ, tudíž nechápu, jak mohla pro ně platit jiná pravidla než pro nás ostatní.
Odpověď: Snažili jsme se pro vás najít trasu, tak abyste si projeli nejkrásnější a nejzajímavější místa v okolí. Přes veškerou naší snahu se ale nedalo přejezdům úplně vyhnout, nicméně cílem orientačky bylo především užít si cestu a netrápit se rychlostí přejezdů.
Cizojazyčné posádky byly na startu instruovány komunikovat s námi on-line, kdy nám pošlou fotku CZ waypointu a obratem obdrží aktuální anglické instrukce. Jistě pochopíte, že některé bonusové otázky a nápovědy byly pro ně upraveny z důvodu chybějícího kontextu při překladu z češtiny do angličtiny vs mapa s českými popisky.

Komentář: Pivo zmeniť, výber značky 😁 Inak úplná spokojnosť.Pivo nemělo při čepování žadnou pěnu a chuť byla divná
Odpověď: Zajistili jsme průběžné dodávky z místního minipivovaru. U piva je vždy obtížné najít soulad chuti pro všechny. Úzká skupina “ochutnávačů” zvolené pivo označila jako vynikající. Bonusem pro nás byla podstatně zjednodušená logistika držení zásob a čerstvosti moku. Každopádně celková spotřeba kolem 200l nasvědčuje tomu že místní pivo nebude špatné. Co se týče pěny, mohla za to zřejmě zcela nová pípa která ještě fungovala jak má a tudíž pivo pěnilo podle toho jak byl nastavený regulační kohoutek.

Komentář: Zajistit více přístřešků pro nepřízeň počasí!
Odpověď: I když nebyla kapacita ideální, ukázala se jako dostatečná. Jako problém chápeme to, že jsme se museli rozdělit do dvou skupin protože jsme neměli k dispozici dostatečně velké prostory.  Příští ročník slibujeme nápravu.

Komentář: Pokud se domluví akce,viz jeskyně a organizátor nestíhá dorazit,mohla by se poslat hromadná sms, ať nemusí někteří čekat půl hodiny s nejistotu jestli se mají zařídit podle svého nebo čekat než se někdo někdy objeví.
Odpověď: Vnímáme to jako největší chybu organizátorů přes celé setkání. Systém SMS měl fungovat, což se bohužel nestalo. Je to velké poučení pro organizátory pro příští ročníky.

Komentář: bylo by fajn ,se setkávat na srazech i v jiných částech republiky a ne jenom se vracet na starý místa, kde už byl sraz. Bylo by hezké taky poznávat i jiné kouty naší vlasti.
Odpověď: Červnové setkání pravidelně střídáme Čechy/Morava. Lokace vždy vybíráme nové s ohledem na komfort a kapacitu. I letošní lokace byla pro nás absolutně nová. Do budoucna se však nevylučujeme opakovaně některou lokaci využít znovu z důvodů neustále zvyšujících se našich požadavků na prostředí a kapacitu lokace. Samozřejmě uvítáme i nápady na lokace pro rok 2020 (Morava 2019 je již vybrána a pracujeme na přípravě).

Komentář : uvažujte o společném programu – ne v kempu – i na sobotu.
Odpověď: pokud to bude přání návštěvníků, můžeme cokoli připravit. Letos jsme, na základě předchozí zpětné vazby, upustili od sobotního soutěžení a ponechali vám prostor s nabídkou organizovaných výletů po okolí (odpoledne) a dopoledního programu v kempu.

Teď k samotné zpětné vazbě – sešlo se nám 20 odpovědí, ani moc, ani málo. Níže jsou jednotlivé grafy (hodnocení jako ve škole 1 = výborně ; 5 = nedostatečně). Detailní grafy vyhodnocujeme a příští rok akci náležitě upravíme dle vašich přání a připomínek 🙂 Vypíchneme jenom několik zajímavostí:

  • dostali jsme jednu kuli (nedostatečné), nicméně člověk co hlasoval se buď spletl, nebo je masochista – protože hlasoval, že příště pojede rozhodně znovu 🙂
  • překvapilo nás mírně negativní hodnocení ubytování, tímto trendem začneme jezdit do hotelů 😀
  • Airsoft zbraně vás tolik netáhnou, zkusíme vymyslet něco jiného
  • Steaky mají skoro stejné hodnocení jako buřty… hmm s buřty je méně práce… 😀