Orientační víkend – jak nám bylo?

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Orientační víkend – jak nám bylo?
Poslední říjnový víkend, v sobotu, se konal druhý ročník akce se jménem „Orientační víkend“. Na startu, jehož lokace byla do posledních dnů utajována, se tentokrát sešlo deset natěšených posádek, což odpovídalo plánovanému maximu přihlášených. Osádky byly natěšené i přes drobnou nepřízeň počasí – přeci si nedáme poroučet od větru deště.

Startovalo se na parkovišti nedaleko Humpolce. Cíl byl pro posádky, až do odhalení posledního waypointu s mapkou, neznámý. Celá jízda probíhala v podobné formě jako „ochutnávka“ na letošním červnovém setkání. Na posádky čekala jízda podle předem připravených map, kde musely hledat místa dalších waypointů. Kde nepomohla mapa, pomohli kolemjdoucí 🙂 Na jednotlivých waypointech na posádky čekali logické a vědomostní hádanky a samozřejmě jsme ani tentokrát nevynechali pěší výlety. Celá jízda byla koncipována tak, aby posádky poznali co nejvíce zajímavosti v okolí Humpolce a vodní nádrže Švihov.
Testovací průjezd před samotným zahájením ostrých jízd napovídal, že nájezd bude minimálně 80km, dvě hodiny jízdy a hodina na pěší turistiku a luštění hádanek. Někdy to posádkám vyšlo, někdy se holt tak nezadařilo :)))
Nejdůležitější je, že všechny posádky postupně dostali do cíle, který byl tentokrát v krásném hotelu nedaleko městečka Kouty. Následovala večeře, vyhlášení nejúspěšnějších posádek a společná zábava.
Jsme moc rádi, že od posádek jsme získali jak na místě, tak i později pouze velmi kladnou zpětnou vazbu – znamená to, že příště musíme už tak vysoko položenou laťku zábavnosti posunout ještě o trochu výše!
Fotky naleznete na tomto odkaze ZDE
Na závěr bychom ještě rádi poděkovali společnosti Hyundai Motor Czech, za zapůjčení vozidla pro organizátory (Hyundai i30 kombi) a věcí pro vybavení startovacího místa (stan, křídlo) a společnosti HMMC za věcné dary pro vítěze 🙂
Jsme moc rádi, že se víkend líbil a že se nám podaří příští rok sejít ve větším počtu!
Organizátoři – Yurii, Zuzka, Bary, Pavel